Aktuálne obmedzenia v bratislavskej MHD v súvislosti s koronavírusom (od 16.3.2020)

Cestovanie MHD je povolené len s nasadenými ochrannými prostriedkami na tvári.

© W.I.

Od 16. marca 2020 do odvolania premávajú linky bratislavskej MHD počas pracovných dní v režime školských prázdnin. Aktuálne obmedzenia sú zohľadnené aj v Plánovači cesty a cestovných poriadkoch.

Do odvolania nepremávajú linky 7 25 26 92 131 184 a 801.

Od 16. marca 2020 je povolené cestovať vozidlami MHD len s nasadenými ochrannými prostriedkami na tvári (rúško, respirátor, alebo iná vhodná alternatíva). Odporúčame používať aj rukavice a ochranu očí.

Do autobusov a trolejbusov nie je povolené nastupovať prednými dverami a obsadzovať prvý rad sedadiel za vodičom (s výnimkou nevidiacich a vodiacich psov). Cestujúci by mali obsadzovať len sedadlá pri oknách a dodržiavať bezpečný odstup medzi sebou najmenej 2 metre.

Dopravný podnik vozidlá MHD každodenne dezinfikuje a navyše zabezpečil špeciálne čaty, ktoré dezinfikujú vozidlá aj v premávke na konečných zastávkach. Mesto zároveň zabezpečuje pravidelnú dezinfekciu zastávok MHD a ich príslušenstva.

Dvere vozidiel MHD sú otvárané centrálne, nie je preto potrebné používať dopytové tlačidlá na/pri dverách. Pred vystupovaním na zastávkach na znamenie je potrebné naďalej signalizovať úmysel vystúpiť tlačidlom STOP.

Všetky predajne cestovných lístkov DPB sú od 14. marca do odvolania zatvorené. Pre zakúpenie predplatných cestovných lístkov je možné využiť multifunkčné červené automaty, prípadne internetový predaj. V prípade, ak chce cestujúci vrátiť nevyužívaný predplatný lístok, môže postupovať podľa tohto návodu.

Mimoriadny režim platí aj v regionálnych autobusoch Slovak Lines a v regionálnych vlakoch ZSSK.

 

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: yellowcaptcha #179:
"Mesto zároveň zabezpečuje pravidelnú dezinfekciu zastávok MHD a ich príslušenstva."
„rozšírenie preventívnych opatrení - DNES 11:40“ – čo pribudlo?
Reakcia na: Jadran #176:
Napríklad v L210 je to po odchode z Nám. Fr. L. a na zastávke Karpatská. Na R. mýte to nehlási.
Reakcia na: Ma178rek #175:
Asi sa tu spustila nejaká tajná súťaž na najabsurdnejší nápad.
Reakcia na: yellowcaptcha #174:
V rámci Petržalky bolo to doplnkové hlásenie priradené k zastávkam Slnečnice, Lúky II, Smolenická, Námestie Hraničiarov a Aupark. V meste to v autobusoch hlási na Hodžovom, ako je to na iných linkách, som zatiaľ nemal možnosť vyskúšať.

Ja si skôr myslím, že pri výbere sa zameriavali na zastávky, kde sa veľa prestupuje (až na tie Slnečnice).
Nejaká T6ka má vyhradený priestor pre vodiča, videl som len opáskovaný priestor vedúci až k druhým dverám... bola to 3.séria T6
Reakcia na: Valec #173:
V kontexte toho pri ktorých zastávkach nahrali natvrdo toto hlásenie podľa mňa nie.

V L68 sa neprehralo totiž hlásenie od Švabinského po Markovu ani raz. A nezdá sa mi, že by ani jedna z týchto zastávok na trase bližšie neurčovala trasu ktorou po Petržalke pôjde a teda by nebola významná z pohľadu predostrenia trasy, keďže tých trás ako sa od zastávky Smolenická po zastávku Ekonomická univerzita môže dostať je viac.

Ale priznávam, že z hlavy neviem ktoré zastávky sa na tejto trase/linke (alebo na akejkoľvek inej) zobrazujú na bočnom transparente.
Reakcia na: JerryBA #172:
Nie sú významné zastávky tie, ktoré sa zobrazujú na bočných displejoch?
Reakcia na: Pe67 #171:
Na L1 je toto hlásenie v smere na stanicu po odchode zo zast. STU za "nasleduje zastávka Úrad vlády" a potom hneď po príchode na zast. Úrad vlády. A zast. Vysoká asi nie je určená významná keď v L1 hlásenie po odchode smer stanica nieje, tak ako v L9 smer Blumentál.
Reakcia na: yellowcaptcha #166:
Po trase linky 9 sa to vždy spustí ak odznie "nasleduje zastávka Blumentál", potom po príchode do zast. Blumentál, ďalej "nasleduje zastávka Trnavské Mýto" a po príchode do zast. Tr. Mýto. Takže v krátkom čase to odznie 4 krát.
Reakcia na: 3pa3ck3 #169:
Nie, vyhlasuje sa iba táto verzia.

#168 – Ďakujem. A ešte by som sa spýtal – podľa čoho tie konkrétne významnejšie zastávky boli zvolené? Lebo medzi tými menej významnými bez oznamu bola aj Autobusová stanica či Twin City...
Reakcia na: yellowcaptcha #166:
Je to aj po anglicky? Nie som v Bratislave, tak sa pýtam
Reakcia na: yellowcaptcha #166:
Je to vlozene do hlaseni konkretnych vyznamnejsich zastavok.
Reakcia na: yellowcaptcha #166:
Myslim ze v Prahe sa to pusta centralne, cize vo vsetkych vozidlach v danu chvilu naraz.
To nové hlásenie je odkedy nahrané vo vozidlách?

„Vážení cestujúci, upozorňujeme na povinnosť nosenia rúšok aľebo iných ochranných prostriedkov tváre na verejnosti. Ďakujeme.“

To má nejaké preddefinované „významné zastávky” po odchode z ktorých sa to má prehrať automaticky, alebo má vodič tlačítko na displeji ktorým môže toto hlásenie prehrať kedykoľvek?

Zdalo sa mi totiž, že tam nieje nijaký systém – niekedy sa to prehrá pri príchode na zastávku, niekedy po odchode zo zastávky, po odchode z jednej konečnej áno, po odchode z druhej konečnej nie...

To druhé vozidlo nehlásilo ani po odchode z druhej zastávky na trase (prvé áno, ani jedna z daných zastávok nebola na znamenie), ale zase hlásilo aj pri odchode z jednej zastávky na znamenie (čo prvé nerobilo vôbec)...
Reakcia na: 3pa3ck3 #164:
Nestačí, že sa dosť vetrá po trase, kvôli nulovej premávke a minimálnej výmene cestujúcich?
Reakcia na: tbus #163:
Ak by tých 5 minút využili vodiči na vyvetranie vozidla, prípadne aj dezinfekciu madiel, tak by to nebol zlý nápad
Reakcia na: Ari #162:
Jednoduchšie je zaviesť odchod z konečnej s 5 minútovým meškaním, môže sa potom celú cestu štandardne ponáhľať a meškať.
Mali by zaviesť zvlášť cestovný poriadok na čas karantény a skrátiť jazdné doby. Lezie na nervy ak autobus naschvál ide pomaly a stoji na prázdnej zastávke a čaká na presný čas odchodu